Moderátor RTVS moderuje akciu mladých Smerákov

Moderátor RTVS moderuje akciu mladých Smerákov

30.09.2013 15:05 | TV | mk

Známy moderátor RTVS napísal, že otázky ohľadom jeho moderovania akcie pod značkou mládežníckej odnože Smeru mu zdvihli adrenalín. Za akciou vidí skôr charitu a pomoc človeku, ako propagáciu politikov.

 


Mladí sociálni demokrati, mládežnícka odnož Smeru, v týchto dňoch rozposiela pozvánku na akciu na benefičný koncert v Kežmarku. Koncert organizujú mladí Smeráci v spolupráci s o.z. Spojme srdcia pre zdravie. Pričom okrem hudobníkov v strede plagátu je spomenutý premiér Robert Fico, ktorý prebral záštitu nad podujatím, a moderátor akcie Gregor Mareš. Ten je v súčasnosti tvárou RTVS, moderuje dennú kvízovú súťaž Duel, je moderátorom aj Rádia Slovensko a objavil sa aj v ďalších reláciách ako Milujem Slovensko alebo Vat.

Mareš na otázky Omédiách.com prečo ako tvár RTVS moderuje akciu, ktorú organizujú a propagujú politici, sa najprv nahneval. V reakcii okrem iného napísal, že zatiaľ svoje meno nespojil so žiadnou politickou stranou a ani nemoderoval žiadnu akciu strany Smer ani inej politickej strany. „Inak ale aj keby som nejakú akciu pre niekoho moderoval, čo by na tom bolo zlé? Keď človek robí v médiách - nemôže mať svoj vlastný politický názor? Čo keby som aj bol „ľavičiar" - nemám preto právo robiť svoju prácu? Prečo sa polarizujeme?? Budem nadávať na suseda a hádzať mu špaky na pozemok len preto lebo volil SMER ? Je preto zlý človek?" spýtal sa namiesto odpovede.

 

Potom, ako sme mu poslali plagát akcie a otázku, či keď vie, že ide o akciu, ktorú organizuje mládežnícka organizácia Smeru a akcia propaguje aj premiéra Roberta Fica čí tam pôjde, odpísal: „Áno pôjdem! Pre mňa nie sú dôležití politici ale ľudia, pre ktorých to podujatie budem moderovať - nie som naivný - áno možno si tam prihreje niekto svoju polievočku, ale najdôležitejšie je, že sa tým pomôže človeku."

Vedenie RTVS v tom problém nevidí. „Pán Gregor Mareš je externý moderátor úspešného formátu Duel, ktorý pripravujeme v spolupráci s externým dodávateľom. RTVS nemá primárne vplyv na jednotlivé pracovné aktivity externých spolupracovníkov, ktoré nesúvisia s ich účinkovaním v RTVS a nemajú väzbu na porušenie zákona a interných noriem," napísala PR manažérka RTVS Dominika Šulková.

Odporúčame aj: Mladí Smeráci sa chvália, že si pomáhajú

Aj keď reláciu Duel vyrába externá spoločnosť, Mareš, keďže je na obrazovke takmer denne a nielen v relácii Duel, sa stáva tvárou RTVS, inštitúcie, ktorá by si mala strážiť politickú nezávislosť. Píše o tom aj Štatút programových pracovníkov aj spolupracovníkov RTVS, ktorý platí aj pre externých moderátorov RTVS. „Neprípustné je, aby programový pracovník RTVS verejne prezentoval svoje politické alebo náboženské názory a postoje prostredníctvom Rozhlasu a televízie Slovenska a ani v jeho mene," píše sa v štatúte.

Gregor Mareš je dlhoročný rozhlasový a televízny moderátor. Pracoval v rôznych médiách, začínal v Rádiu Twist, kde pracoval viac ako osem rokov, neskôr moderoval v Rádiu Okey, potom Europa 2, bol moderátorom Jemných melódií. Pre STV v minulosti moderoval Piknik, Ranný magazín a niekoľko rokov pracoval aj v rannom vysielaní televízie Markíza.Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Najčítanejšie