STV vo štvrtok odvysiela dokument o Bezákovi

STV vo štvrtok odvysiela dokument o Bezákovi ČT

RTVS sa nakoniec podarilo získať dokument o Róbertovi Bezákovi Arcibiskup s ľudskou tvárou.

 


Slovenská televízia v utorok vo svojich hlavných správach oznámila, že odvysiela dokument Českej televízie o bývalom trnavskom arcibiskupovi Róbertovi Bezákovi s názvom Arcibiskup s ľudskou tvárou s podtitulom: "Portrét neobyčajného muža v obyčejnom svete; zázrak sa odkladá, trest prichádza hneď." Ponúkne ho po Správach STV o 20:10 na Jednotke.

 

Dokument odvysielala ČT v premiére minulý týždeň.

Film pripravoval režisér Petr Minařík od začiatku roka 2012, keď bol Róbert Bezák ešte vo funkcii a zachytil aj jeho odvolanie.

Dokument zachytáva život Bezáka pred tým, ako sa v lete dozvedel o odvolaní a prináša aj prvé reakcie samotného arcibiskupa a jeho okolia bezprostredne po tom, ako to oznámil Vatikán. Časozberný dokument sa začal natáčať ešte vo februári, keď sama ČT netušila, čo sa bude okolo Bezáka diať.

Tvorcov oslovilo vystúpenie Bezáka na Pohode a v brnenskom štúdiu sa dohodli, že urobia polhodinový dokument o ňom ako známej osobnosti. "Neuvedomili sme si, že budeme točiť tak dlho, ale okolnosti sa zmenili. My sme robili taký kľudný dokument a teraz sa z toho postupne stáva investigatíva," povedali tvorcovia v lete v rozhovore pre .týždeň.

Podľa informácií Omédiách.com o dokument prejavili záujem aj iné televízie.