Dvorná televízia SNS dnes definitívne príde o licenciu

Dvorná televízia SNS dnes definitívne príde o licenciu

Rada pre vysielanie a retransmisiu bude dnes prerokúvať žiadosť TV Agency o odňatie licencie na žilinskú TV Patriot.

 


Televízia Patriot od augusta skončila v éteri a dnes podľa všetkého skončí aj na papieri. Majiteľ licencie spoločnosť TV Agency Kamila Slaninku požiadala o jej odňatie. Ak rokovanie nebude prerušené, TV Patriot skončí už aj na papieri. Odňatie je v tomto prípade len formálnou záležitosťou.

TV Patriot na margoEšte pred parlamentnými voľbami mala televízia po Slovensku bilbordy hlásajúce, že je "slovenská spravodajská televízia". No niekoľko mesiacov po voľbách začiatkom augusta ohlásila, že si dáva mesačnú prestávku. Programová riaditeľka Miroslava Sklenářová, to vtedy pre český portál Digizone.cz vysvetlila zlou finančnou situáciou stanice, ktorá už nedovoľovala nalievať do projektu ďalšie peniaze. Krátko na to Towercom vypol TV Patriot na satelite, pretože neplatili za distribúciu. Koncom augusta televízia oznámila, že už vysielanie neobnoví.

TV Patriot vznikla v roku 2006. Posledné roky bola známa tým, že zvýhodňovala SNS. Jej lídri, ich prehlásenia a tlačové besedy mali vo vysielaní „slovenskej spravodajskej" televízie výsostné postavenie. Predstavitelia SNS boli ako jediní pozývaní do takmer každého vydania politickej diskusnej relácie Na margo. Patriot vysielala napríklad záznamy preslovov Jána Slotu v parlamente, alebo doprevádzala kamerou SNS počas kampane - na ochutnávke zabíjačkových špecialít, či pri strihaní pásky na novootvorenej škole. Hoci po televízii ostalo na webe už len logo, niektoré jej reportáže má na svojej stránke SNS.

TV Patriot nepriamo podporovala Slotova strana. V roku 2009 Pravda napísala, že do televízie išli nemalé prostriedky z eurofondov na reklamu cez ministerstvo výstavby, ktorému šéfoval nominant SNS. Za primátorovania Jána Slotu bola televízia podľa Pravdy podporovaná z mestskej kasy.