Štartuje nová televízia 213 Ilustr.foto RTVS

Štartuje nová televízia 213

28.09.2016 09:53 | TV | mk

Od soboty 1.októbra sa na Slovensku rozšíri ponuka športových programov o televíziu 213.

 

 

Za televíziou stojí spoločnosť Elements Channel, ktorá získala licenciu na vysielanie v júli tohto roka.

„Názov televízie vychádza symbolicky zo stupňov víťazov, ktoré sú snom a cieľom každého športovca," píše v tlačovej správe vysielateľ.

Televízia bude zameraná hlavne na šport a čiastočne na kultúru.

Šéfredaktorom televízie je René Stern, ktorý v minulosti pracoval pre Slovenskú televíziu a neskôr pre Digi TV. Marketingovou riaditeľkou je Adriana Hosťovecká.

„V našom vysielaní sa objaví domáca najvyššia futbalová súťaž (Fortuna liga), basketbalová liga mužov aj žien, hádzanárska liga mužov, ako aj vodné pólo, či hokejbal," povedal Stern.
Hokej bude v TV zastúpený zatiaľ prostredníctvom Európskej univerzitnej hokejovej ligy – zápasy českých a slovenských univerzitných tímov.

Zdroj: 213.sk

Súčasťou vysielania bude aj kultúra. „Našou snahou je priniesť viaceré televízne formáty, od záznamov z inscenácií a koncertov, klasických portrétov osobností, prezentáciu umeleckej tvorby po diskusné relácie venované divadelnej, hudobnej a výtvarnej oblasti. Zároveň prinesieme lifestylovú reláciu či nočnú show. Skrátka, chceme vyplniť priestor v rámci existujúceho kultúrneho vysielania na Slovensku," povedal Stern.

Televízia 213 podľa jeho slov nenakupuje žiadne hotové programy, celé vysielanie si pripravuje z vlastných zdrojov. Okrem priamych prenosov a následne repríz z týchto zápasov sa sústreďuje aj na výrobu vlastných magazínov a dokumentov zo spomínaných športov.

Televívzia 213 bude vysielať online aj na webe cez stránku www.213.sk.

PROGRAM 213 PRI ŠTARTE:

Sobota, 1.október 2016 krátko pred 19.00 hod priamym prenosom z parkúru Jesenná klasika, ktorý organizuje X-BIONIC SPHERE v Šamoríne. Po parkúre o 20.30 hod pokračuje naše vysielanie galavečerom bojových športov z popradskej arény Simply the best 12.

Nedeľa, 2.október 2016 od 9.30 hod v priamom prenose z Novák vyvrcholenie Slovenského pohára vo vodnom póle. A popoludní o 17.30 Fortuna ligu v priamom prenose.

Vysielací signál je dostupný pre káblové televízie v peeringovom centre SIX v SD a aj HD kvalite a na satelitnej pozícii 1W v SD kvalite (uplink realizuje DIGI Slovakia). Televízia 213 bude k dispozícii ako FREE TO AIR (FTA) televízia.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie