Foto: ČT Foto: ČT

Opäť sa šíri ďalší hoax podpísaný Milanom Lasicom

07.01.2016 12:14 | Hoaxy |

Už sa stalo tradíciou, že keď chce niekto šíriť fámu, komentár, ktorý by si bežne málokto prečíta, podpíše ho menom herca a humoristu Milana Lasicu.

 

 

V týchto dňoch šíri hoax s názvom Lasicův názor na Havla.

Text je akýmsi pamfletom proti niekdajšiemu československému a českému prezidentovi Václavovi Havlovi: "Dúfam, že jeho meno zapadne prachom a o niekoľko rokov si nikto nespomenie na tohto priemerného človeka z prostredia kaviarenských bohémov a tzv. disidentov. Tento človek nevynikal takmer ničím." Text šíri nová pochybná česká stránka Rukojmí.cz. Napriek tomu, že čitatelia upozornili redakciu, že text nepísal Lasica, redakcia ho šíri ďalej. Text už žije aj na Facebooku, kde ho mnohí podobne ako pri iných prípadoch hoaxov spojených s menom Lasicu zdieľajú.

Ide o starý text, ktorý sa šíri internetom už od roku 2012 a vyšiel aj na stránke Slovenského hnutia obrody, kde je podpísaný iným autorom.

 Nie je to prvýkrát, čo zneužili meno Milana Lasicu na šírenie emotívnych odkazov. Tzv. text s názvom Radosť vládnuť tomuto svetu sa šíril ako virál na sociálnych sieťach opakovane od roku 2011, hoci sám Lasica jeho autenticitu dôrazne poprel. Minulý rok sa zas šíril obrázok s vymysleným nenávistným citátom o moslimoch. Autori, ktorí to pôvodne mysleli ako žart, sa umelcovi neskôr ospravedlnili

Viac: Nezdieľajte text Lasicu o moslimoch, je to podvrh 

Proti šíreniu textu sa vo verejnej diskusii na Facebooku ozvala manželka herca Magda Vášaryová. "Treba poľutovať tých, čo naletia na tieto hnusne hry s menom Lasicu. Lebo oni naletia nielen tomuto podvodu. Ale aj nebankovým subjektom, grázlom rôzneho druhu a podvodníkom. To sú skutoční chudáci. Lebo veriť, že by Lasica mohol napísať takýto literárne bezcenný paškvil znamená, že nikdy od neho nič nečítali. A Lasica takéto útoky prežije. Lebo nemá Facebook!"

pošli na vybrali.sme.sk


Británia zakázala sexistické reklamy

1. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

2. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

3. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

4. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

5. Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

Od 1.septembra 2019, preberú riadenie Ringier Axel Springer SK dvaja členovia predstavenstva spoločnosti. Michal Maruška, ktorý sa stane novým Chief Operations Officer (COO) a Peter Hollý, ktorý bude naďalej zastávať pozíciu Chief Financial Officer (CFO), budú spoločne riadiť vydavateľstvo. Doterajší CEO spoločnosti Milan Dubec, sa rozhodol odstúpiť a zostane akcionárom spoločnosti.

Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

6. Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

Tlačová hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová opustí na konci júna svoju funkciu.

Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

7. Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

Masívny kybernetický útok na komunikačnú platformu Telegram, ktorú používali aj protestujúci v Hongkongu, bol vedený z Číny. Informoval o tom dnes spravodajský server BBC s odvolaním sa na zakladateľa aplikácie Telegram Pavla Durova.

PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

8. PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

Známa veta „viac rokov, viac skúseností“ v prípade sociálnych sietí neplatí.

Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

9. Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

V stredu večer Slovenské združenie výrobcov piva a sladu vyhlásilo výsledky súťaže o najlepšie slovenské pivá - víťazov tohtoročnej anonymnej degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka.

V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

10. V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

Viac ako 200 ľudí dnes zadržala moskovská polícia pri nepovolenom pochode, ktorého účastníci vyzývali k potrestanie vinníkov nespravodlivého stíhaného investigatívneho novinára Ivana Golunova. O zatýkaní informoval portál OVD-Info, špecializujúci sa na policajné zákroky. Medzi zadržanými sú aj reportéri a opozičný politik Alexej Navalnyj, považovaný za hlavného oponenta Kremľa.

Najčítanejšie