Po rozsiahlých problémoch Facebook tvrdí, že jeho služby sú znovu plne funkčné Foto: Facebook

Po rozsiahlých problémoch Facebook tvrdí, že jeho služby sú znovu plne funkčné

14.03.2019 23:03 | Internet | ČTK

Facebook je znovu plne funkčný po tom, čo mnoho užívateľov približne 24 hodín hlásili problémami s prístupom k jeho aplikáciám a službám.

 

Oznámila to dnes podľa agentúry Reuters firma. Výpadok, označovaný za najväčší v histórii tejto platformy, bol ohlásený v stredu večer a týkal sa aj služieb WhatsApp, Messenger a Instagram. Obnovenie služby Instagram bolo oznámené už dnes ráno.

Facebook po celom svete využívajú približne 2,3 miliardy ľudí. Výpadok podľa agentúry Reuters postihol užívateľov v Európe, Japonsku a Severnej i Južnej Amerike. Niektoré médiá hovoria o miliónoch postihnutých užívateľov. Tisíce ľudí vyjadrovali nespokojnosť na twitteri na účte #facebookdown.

"Problém so serverovou konfiguráciou ľuďom skomplikoval prístup k našim aplikáciám a službám. Sme na 100 percent späť a funkční a ospravedlňujeme sa za akékoľvek problémy," uviedla dnes podľa firma. Dodala, že stále skúma dôsledky týchto komplikácií, vrátane možného odškodnenia inzerentov.

Spoločnosť Facebook sídli v Menlo Park v Kalifornii a má príjmy najmä z reklám. Denne z inzercie získava desiatky miliónov dolárov. Akcie podniku dnes strácajú zhruba dve percentá.

Firma už skôr vylúčila, že príčinou výpadku bol takzvaný DDoS útok, ktorého cieľom je zahltiť sieť požiadavkami vyslanými súčasne z väčšieho množstva počítačov.

Podobne masívne problémy Facebook zažil v roku 2008, kedy ho ale používalo výrazne menej ľudí, zhruba 150 miliónov.

pošli na vybrali.sme.sk


1. Microsoft v Česku spustil spravodajskú službu Microsoft News

 Společnost Microsoft začala v Česku nabízet svou službu Microsoft News.

Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

3. Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

4. Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

Polícia podozrieva dvoch mužov z českého Karvinska z krádeží prenosov licencovaných a bežne nedostupných športových súťaží ako futbalová anglická Premier League.

.týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

5. .týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

Po prvom kole prezidentských volieb sa prostredníctvom sociálnych sietí začal šíriť status študenta bratislavského gymnázia, ktorý na facebooku vystupuje pod menom Emil Hodál, v ktorom pejoratívne písal o tom, ako Zuzana Čaputová po víťazstve „zatočí“ so svojimi oponentmi.

MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

6. MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie, v ktorom sa „striktne ohradzuje voči vyjadreniam poslanca SNS Jaroslava Pašku."

Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

7. Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

Múzeum v bývalom nacistickom koncentračnom tábore v Osvienčime požiadalo návštevníkov, aby prestali pózovať na koľajniciach vedúcich do niekdajšieho vyhladzovacieho tábora Osvienčim-Brezinka.

Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

8. Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

Staré mobilné telefóny nepatria do smetného koša. Vďaka pretrvávajúcemu technologickému boomu sa mobily stali našou nevyhnutnou súčasťou a fungovanie bez nich si už nevieme predstaviť.

Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

9. Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

Robert Fico dnes zvolal tlačovú besedu, na to, aby vynadal novinárom a oznámil im, že sa k ním bude chovať ešte horšie, ako sa chová.

Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

10. Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

Neoverené informácie, konšpirácie, falošné fotky, strašenie či chýbajúci autor. To sú časté manipulácie dezinformačných webov. Pomôcť odhaliť ich má prvý facebookový chatbot menom Checkbot.

Najčítanejšie