V novom spote za referendum je chlapec, ktorého hladkajú dvaja muži Reprofoto

V novom spote za referendum je chlapec, ktorého hladkajú dvaja muži

22.01.2015 20:24 | Reklama | mk

V súvislosti s blížiacim sa referendom emócie a deti pribúdajú. Aktualizácia o stanovisko Aliancie za rodinu.

 

 

 

Aktuálne sa objavilo nové video, ktoré podporuje Alianciu za rodinu a odporúča ísť k hlasovaniu. Aliancia za rodinu sa od neho dištancuje.

 

Celý spot nahovorilo dieťa a je aj hlavnou postavou. Spot však vyzerá skôr ako z kampane proti týraniu detí, či z boja proti pedofílii.

Smutné dieťa, ktoré hladkajú ruky dvoch mužov s obrúčkami, odporúča tým, ktorým sa to páči, aby v deň referenda ostali doma.

Video je zverejnené na novej doméne 7februar.sk, ktorá je vytvorená s cieľom motivovať ľudí k účasti na referende. „Tento web vznikol ako občianska iniciatíva, okrem spoločného cieľa nemá nič spoločné s Alianciou za rodinu. Tej však patrí vďaka a uznanie za zorganizovanie petície za vyhlásenie referenda a za boj, ktorý zvádza," píše sa na webe.

Komu patrí a kto je autorom spotu nie je známe.

Aktualizácia o stanovisko Aliancie za rodinu (23.1.): Aliancia za rodinu poprela, že je autorom spotu a hodnotiť ho nechce. "Nebudeme hodnotiť obsah ani úroveň videí alebo článkov akejkoľvek skupiny, ktorá sa vyslovuje za našu podporu. Tešime sa, že sa za referendum postavili široké masy obyvateľov Slovenska. Pokiaľ si akákoľvek skupina vytvorí propagačný materiál, ktorým chce podporiť informovanosť o referende vo svojej skupine podobne zmýšľajúcich, Aliancii za rodinu neprislúcha posudzovať to a akokoľvek komentovať. Aliancia zároveň všetkých povzbudzuje k slušnej a pravdivej diskusii," napísal v stanovisku pre Omédiách.com Peter Kremský hovorca Aliancie.

PrtSc 7februar.skNa webe 7februar.sk su aj fotka homosexuálneho páru, ktorá je stiahnutá bez uvedenia zdroja z webu americkej svadobnej agentúry.

Odporúčame aj: Nový referendový spot s chlapcom má riešiť polícia

Deti často v kampani používajú politici, ale sú aj v reklame na rôzne iné produkty. Je známe, že ak je v reklame dieťa, upúta pozornosť viac a vyvoláva aj silnejšie emócie. aj preto je v zákone o reklame aj v kódexe etiky reklamy viacero ustanovení o obmedzeniach pre zobrazovanie detí - napríklad v reklame o tabakových výrobkoch, liekoch, alkohole.

Podľa etického kódexu reklamy „účinkovanie alebo iné vystupovanie detí v reklame nesmie zneužívať prirodzené cítenie dospelých ľudí voči deťom."

Aliancia o rodine má svoj oficiálny spot, ktorý odmietli vysielať televízie Je tiež príbehom o dieťati, ktoré odchádza z pestúnskej rodiny k novým rodičom – páru mužov, ktorých moderátorka RTVS uvedie vetou „Adamko, toto sú tvoji noví rodičia." Chlapec sa len spýta "Kde je mama?"

Viac: V spote Aliancie za rodinu účinkuje moderátorka RTVS

Zisťujeme, kto je za doménou, za spotom. Nie je vylúčené, že ide o podvrh.Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Veľa oslavných výrokov o minulosti a kultúre Spojených štátov, ale aj bojovne ladené pasáže o "ľavicovej kultúrnej revolúcii" či údajných snahách "vymazať históriu" obsahoval prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa v predvečer Dňa nezávislosti.

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o výskyte pľúcnej choroby vo Wu-chan až po dvoch žiadostiach vznesených Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Najčítanejšie