V novom spote za referendum je chlapec, ktorého hladkajú dvaja muži Reprofoto

V novom spote za referendum je chlapec, ktorého hladkajú dvaja muži

22.01.2015 20:24 | Reklama | mk

V súvislosti s blížiacim sa referendom emócie a deti pribúdajú. Aktualizácia o stanovisko Aliancie za rodinu.

 

 

 

Aktuálne sa objavilo nové video, ktoré podporuje Alianciu za rodinu a odporúča ísť k hlasovaniu. Aliancia za rodinu sa od neho dištancuje.

 

Celý spot nahovorilo dieťa a je aj hlavnou postavou. Spot však vyzerá skôr ako z kampane proti týraniu detí, či z boja proti pedofílii.

Smutné dieťa, ktoré hladkajú ruky dvoch mužov s obrúčkami, odporúča tým, ktorým sa to páči, aby v deň referenda ostali doma.

Video je zverejnené na novej doméne 7februar.sk, ktorá je vytvorená s cieľom motivovať ľudí k účasti na referende. „Tento web vznikol ako občianska iniciatíva, okrem spoločného cieľa nemá nič spoločné s Alianciou za rodinu. Tej však patrí vďaka a uznanie za zorganizovanie petície za vyhlásenie referenda a za boj, ktorý zvádza," píše sa na webe.

Komu patrí a kto je autorom spotu nie je známe.

Aktualizácia o stanovisko Aliancie za rodinu (23.1.): Aliancia za rodinu poprela, že je autorom spotu a hodnotiť ho nechce. "Nebudeme hodnotiť obsah ani úroveň videí alebo článkov akejkoľvek skupiny, ktorá sa vyslovuje za našu podporu. Tešime sa, že sa za referendum postavili široké masy obyvateľov Slovenska. Pokiaľ si akákoľvek skupina vytvorí propagačný materiál, ktorým chce podporiť informovanosť o referende vo svojej skupine podobne zmýšľajúcich, Aliancii za rodinu neprislúcha posudzovať to a akokoľvek komentovať. Aliancia zároveň všetkých povzbudzuje k slušnej a pravdivej diskusii," napísal v stanovisku pre Omédiách.com Peter Kremský hovorca Aliancie.

PrtSc 7februar.skNa webe 7februar.sk su aj fotka homosexuálneho páru, ktorá je stiahnutá bez uvedenia zdroja z webu americkej svadobnej agentúry.

Odporúčame aj: Nový referendový spot s chlapcom má riešiť polícia

Deti často v kampani používajú politici, ale sú aj v reklame na rôzne iné produkty. Je známe, že ak je v reklame dieťa, upúta pozornosť viac a vyvoláva aj silnejšie emócie. aj preto je v zákone o reklame aj v kódexe etiky reklamy viacero ustanovení o obmedzeniach pre zobrazovanie detí - napríklad v reklame o tabakových výrobkoch, liekoch, alkohole.

Podľa etického kódexu reklamy „účinkovanie alebo iné vystupovanie detí v reklame nesmie zneužívať prirodzené cítenie dospelých ľudí voči deťom."

Aliancia o rodine má svoj oficiálny spot, ktorý odmietli vysielať televízie Je tiež príbehom o dieťati, ktoré odchádza z pestúnskej rodiny k novým rodičom – páru mužov, ktorých moderátorka RTVS uvedie vetou „Adamko, toto sú tvoji noví rodičia." Chlapec sa len spýta "Kde je mama?"

Viac: V spote Aliancie za rodinu účinkuje moderátorka RTVS

Zisťujeme, kto je za doménou, za spotom. Nie je vylúčené, že ide o podvrh.

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie