Kočnera obvinili z objednávky vraždy Kuciaka a Kušnírovej (VIDEO) Foto: RTVS

Kočnera obvinili z objednávky vraždy Kuciaka a Kušnírovej (VIDEO)

14.03.2019 12:38 | Tlač | mk

Mariána Kočnera obvinili z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej bola zavraždená aj Martina Kušnírová.


Informáciu priniesol web Hospodárskych novín a potom web Denníka N aj polícia, ktorá však nemenuje objednávateľa. "V prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nastal zásadný posun. Vyšetrovateľ protizločineckej jednotky obvinil objednávateľa vraždy," napísala polícia.

Úrad špeciálneho prokuratúra na tlačovej besede informáciu potvrdil. Z vraždy Kuciaka a Kušnírovej boli doposiaľ obvinení štyria ľudia. Podľa polície ide o vykonávateľa nájomnej vraždy Tomáša Szabóa, druhotnú objednavateľku zločinu Alenu Zsuzsovú, vodiča, ktorý Szabóa viezol, Miroslava Marčeka a sprostredkovateľa Zoltána Andruskóa. Zsuzsová je v médiách označovaná za osobu blízku Kočnerovi.

Prípad Kočnera bude pripojený k prípadu Szabóa. O obvinení bol Kočner informovaný dnes, povedal prokurátor.

Odporúčame aj: Ste zlý človek, ktorého niekto úkoluje, povedal Kočner Kuciakovi v nahrávke

 

S vraždou Kuciaka je však už dlho spájaný. Kočner je od vlaňajšieho júna vo väzbe kvôli obvineniu v kauze falšovania zmeniek.
Kočner sa telefonicky vyhrážal Kuciakovi 5. septembra 2017, niekoľko mesiacov pred vraždou. Kuciak aj redakcia na to vtedy upozorňovali, nikto s tým však nič nerobil.

"Vy ste veľmi osobný, ste zlý človek, ktorého niekto úkoluje, a verte mi, že prídem na to, kto vás úkoluje," hovorí v nahrávke Kočner, načo Kuciak obvinenia odmieta.

Podnikateľ potom Kuciaka uisťuje, že sa mu bude "osobne venovať", rovnako ako jeho matke, otcovi a súrodencom. "Akonáhle zistím nejakú špinu, nejaké prešľapy u vás, u celej vašej rodiny,... každý má niečo za nechtami, buďte si istý, že to zverejním rovnako ako vy, ale aj s dôkazmi, bez dôkazov nie, len s dôkazmi, takže budem, pán Kuciak, hľadať," hovorí Kočner v nahrávke.

Odporúčame aj: Kočner zastrašoval Kuciaka, upozorňoval šéfredaktor Aktuality.sk už v roku 2017

O dva dni neskôr Kuciak vo veci podal trestné oznámenie na generálnej prokuratúre. Až po Kuciakovu vražde z 21. februára 2018 sa príslušné orgány začali prípadom zaoberať a nenašli dôvod na začatie trestného stíhania. "Verbálny prejav podozrivého Mariána Kočnera voči Jánovi Kuciak je možné hodnotiť ako spoločensky nevhodný, ale nenaplnil znaky skutkovej podstaty prečinu nebezpečného vyhrážania," uzavrela napokon záležitosť vlani v apríli bratislavská okresná prokuratúra.

Prinesieme ďalšie informácie.

pošli na vybrali.sme.sk


1. Microsoft v Česku spustil spravodajskú službu Microsoft News

 Společnost Microsoft začala v Česku nabízet svou službu Microsoft News.

Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

3. Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

4. Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

Polícia podozrieva dvoch mužov z českého Karvinska z krádeží prenosov licencovaných a bežne nedostupných športových súťaží ako futbalová anglická Premier League.

.týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

5. .týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

Po prvom kole prezidentských volieb sa prostredníctvom sociálnych sietí začal šíriť status študenta bratislavského gymnázia, ktorý na facebooku vystupuje pod menom Emil Hodál, v ktorom pejoratívne písal o tom, ako Zuzana Čaputová po víťazstve „zatočí“ so svojimi oponentmi.

MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

6. MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie, v ktorom sa „striktne ohradzuje voči vyjadreniam poslanca SNS Jaroslava Pašku."

Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

7. Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

Múzeum v bývalom nacistickom koncentračnom tábore v Osvienčime požiadalo návštevníkov, aby prestali pózovať na koľajniciach vedúcich do niekdajšieho vyhladzovacieho tábora Osvienčim-Brezinka.

Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

8. Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

Staré mobilné telefóny nepatria do smetného koša. Vďaka pretrvávajúcemu technologickému boomu sa mobily stali našou nevyhnutnou súčasťou a fungovanie bez nich si už nevieme predstaviť.

Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

9. Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

Robert Fico dnes zvolal tlačovú besedu, na to, aby vynadal novinárom a oznámil im, že sa k ním bude chovať ešte horšie, ako sa chová.

Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

10. Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

Neoverené informácie, konšpirácie, falošné fotky, strašenie či chýbajúci autor. To sú časté manipulácie dezinformačných webov. Pomôcť odhaliť ich má prvý facebookový chatbot menom Checkbot.

Najčítanejšie