ČT má týždeň s Václavom Havlom Foto: ČT

ČT má týždeň s Václavom Havlom

17.12.2014 08:29 | TV | mk, ĆT

Česká televízia odvysiela tento týždeň sériu relácií venovaných bývalému prezidentovi Václavovi Havlovi.

 

 

Dnes (v stredu) to bude filmový debut Havla Odcházení (17. 12.), francúzsky dokument Václav Havel: Večný burič, ktorý vyberá z detstva, mladosti, disidentského, prezidentského a post-prezidentského obdobia Václava Havla momenty, ktoré vysvetľujú jeho postoje a životnú filozofiu. Okrem toho ČT na svojom druhom programe odvysiela publicistický program o väzňovi číslo 9658, spoločný rozhovor Václava Havla s Dominikom Dukom a dokument Petra Jančárka Václav Havel, Praha-Hrad.

Vo štvrtok 18. 12. spravodajstvo Českej televízie na ČT24 odvysiela priamy prenos svätej omše celebrovanej kardinálom Dominikom Dukom. A ČT art pripomenie Václava Havla rozhovorom s Markom Ebenom z roku 2003.

Nový dokument Andrey Sedláčkové Život podľa Václava Havla odvysiela ČT na Nový rok.

 

17. 12.

Odcházení ČT2 21:55

Proměny politické moci v zahradě jedné vládní vily se sebeironickým ohlédnutím i v kritice poměrů soudobé politické kultury (2011). Hrají: J. Abrhám, D. Havlová Veškrnová, E. Holubová, V. Chramostová, O. Kaiser, J. Dušek, T. Vilhelmová, J. Budař, J. Lábus, J. Bartoška a další. Kamera J. Malíř

18. 12.

Václav Havel, vězeň číslo 9658 ČT2 16:35

"Za drsnými slovy žaloby, která byla proti nám vznesena, cítím zaujatost a zlobu," prohlásil disident Václav Havel před soudem v roce 1979. Ve vězení potom málem umřel (2007). Režie M. Petrov

Václav Havel: Věčný buřič ČT2 16:50

Volná biografie českého ex-prezidenta. Francouzský dokument v českém znění. Scénář a režie Jarmila Buzková

Společný výslech: Václav Havel a Dominik Duka ČT2 17:35

Václav Havel se v exkluzivním rozhovoru s arcibiskupem Dominikem Dukou zamýšlí nad nedávnou minulostí a také nad budoucí vizí české společnosti (2011). Režie L. Cmíral

Václav Havel, Praha – Hrad ČT2 21:00

Půl roku na Pražském Hradě a na cestách, aneb pokračování revoluce jinými prostředky. Dokument k 20. výročí první volby Václava Havla prezidentem republiky. Připravili M. Vidlák a P. Jančárek

Mše svatá za prezidenta Václava Havla ČT24 18:00

Památku zesnulého prezidenta si do kostela Sv. Anny přišlo připomenout několik stovek lidí.

O cestě na Hrad a zase zpátky ČT art 21:50

Když skončil v prezidentském úřadu, stal se Václav Havel občanem. O svých dojmech a pocitech hovořil s Markem Ebenem (2003). Režie J. Hojtaš

pošli na vybrali.sme.sk


Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

1. Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

Prvé povolebné diskusie po voľbách do Európskeho parlamentu nie sú v sobotu, ako tradične po rôznych voľbách, ale až v nedeľu, keď sa končia voľby vo všetkých štátoch EU.

Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

2. Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu.

Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

3. Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

Pred päťsto rokmi, presne 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Leonardo nám zanechal rozsiahle dielo, a to veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená.

Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

4. Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

Americká firma Nike stiahla nový model športových topánok, ktorý sa mal začať predávať budúci mesiac.

Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

5. Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

Na Slovensku máme kvalitné pivo. Potvrdzujú to nielen milovníci piva, ale aj odborníci, ktorí tento týždeň v rámci 13. ročníka degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka hodnotia slovenské pivá. V nedávnom prieskume agentúry Kantar navyše tri štvrtiny slovenských pivárov potvrdili, že kultúra pitia piva sa u nás zlepšuje.

ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

6. ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

 Český stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost.

Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

7. Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

Klub podnikových médií vyhlásil výsledky 16. ročníka súťaže Podnikové Médium Roka 2018. Do súťaže sa zapojili firmy, podniky, agentúry, štátne aj mimovládne organizácie, mestá a obce.

Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre

8. Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre


23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

9. Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

Mnoho ľudí napomáha šíreniu dezinformácií a manipulácií nechtiac, len pod vplyvom emócií či povrchnosti. Nechajú sa strhnúť emtívnou fotkou, titulkom, či vymysleným textom.

Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

10. Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v štátoch EU priebežne od 23. do 26. mája. Na Slovensku budú 25. mája. Výsledky budú zverejňované postupne v jednotlivých krajinách ale aj v EP.

Najčítanejšie