Text šéfredaktorky Plus 7 dní je veľmi podobný komentáru od konkurencie Reprofoto Omédiách.com

Text šéfredaktorky Plus 7 dní je veľmi podobný komentáru od konkurencie

16.02.2016 11:36 | Blog | Miroslava Kernová

Necitovať zdroje z iných médií je už bežná prax Plus 7 dní. Tentokrát cudzí, len mierne upravený text, je priamo v komentári šéfredaktorky Plus 7 dní.

 

 

Začiatkom roka 7. januára napísal Zolo Mikeš na webe Aktuality.sk komentár s názvom Donkichotské problémy našej vlády, kde upozornil na hrozbu návrhov opatrení Británie, ktoré sa dotknú Slovákov pracujúcich v zahraničí.

O osem dní neskôr vyšiel komentár šéfredaktorky Plus 7 dní Nancy Závodskej v jej pravidelnej rubrike Bodliak, kde sa venuje aj téme sociálnych dávok vo Veľkej Británii. Zaujímavosťou je, že pasáž komentára Závodskej je veľmi podobná časti komentára Mikeša. Text nie je totožný, no je veľmi podobný: dva odstavce obsahujú tie isté myšlienky, používajú rovnaký príklad a rovnaké je aj radenie viet.

 

Tu sú texty pre porovnanie:

Komentár Zola Mikeša: Donkichotské problémy našej vlády 7.1. 2016 (úryvok)

Už podľa súčasnej legislatívy môžu členské krajiny EÚ prijať zákon, ktorý umožní žiadať uchádzačovi vyplatenie akejkoľvek dávky iba v prípade, ak v krajine kde o dávku žiada, pracoval aspoň rok. No Londýn teraz požaduje zvýšenie tejto hranice na štyri roky.

Avšak takéto opatrenie by už neobmedzovalo iba flákačov a špekulantov, ale aj v Británii poctivo pracujúcich ľudí z nových členských krajín Únie. Nedostupnosť sociálnych istôt by z nich v porovnaní s domácimi spravila občanov druhej kategórie.

Prečo by človek, ktorého vyhodí firma po 3 rokoch driny za pásom z roboty, nemal mať nárok na podporu v nezamestnanosti či dávku v hmotnej núdzi? Len za to, že je Slovák v Británii?

 

Komentár Nancy Závodskej: Už aby boli voľby 15. 1. 2016 (úryvok)

Podľa doterajšej legislatívy dostával uchádzač o sociálne dávky vo Veľkej Británii príspevok po tom, čo odpracoval aspoň rok - najnovšie to však chce Londýn zvýšiť na štyri.

Takéto opatrenie by zasiahlo nielen flákačov a špekulantov, ale aj poctivo pracujúcich ľudí z iných členských krajín Európskej únie.

Jednoducho, taký slovenský robotník za pásom v Británii, ktorého by po troch rokoch vyrazili z práce, by nemal nárok na podporu v nezamestnanosti ani na dávku v hmotnej núdzi. Len preto, že je to Slovák pracujúci v Británii?

 

Odporúčam aj: Módna návrhárka redakcii Plus 7 dní: Neklamte!

Požiadala som o stanovisko Nancy Závodskú aj vydavateľstvo News and Media Holding, ktoré Plus 7 dní vydáva. Na otázky nereagovali. Šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy to nechal bez komentára.O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné riešenia. Preto sa organizátori festivalu Atmosféra, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec, rozhodli priniesť festival k návštevníkom aj tento rok – avšak v komornejšej verzii s dôrazom na bezpečnosť. Miniséria podujatí Nádych s Atmosférou ovládne atmosférickú lúku v auguste 2020 dokonca trikrát!

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Tomáš Nejedlý, ktorý patril medzi skupinu redaktorov, s ktorými vydavateľstvo News and Media Holding počas pandémie koronavírusu ukončilo spoluprácu, už pracuje na ministerstve školstva.

Najčítanejšie