Text šéfredaktorky Plus 7 dní je veľmi podobný komentáru od konkurencie Reprofoto Omédiách.com

Text šéfredaktorky Plus 7 dní je veľmi podobný komentáru od konkurencie

16.02.2016 11:36 | Blog | Miroslava Kernová

Necitovať zdroje z iných médií je už bežná prax Plus 7 dní. Tentokrát cudzí, len mierne upravený text, je priamo v komentári šéfredaktorky Plus 7 dní.

 

 

Začiatkom roka 7. januára napísal Zolo Mikeš na webe Aktuality.sk komentár s názvom Donkichotské problémy našej vlády, kde upozornil na hrozbu návrhov opatrení Británie, ktoré sa dotknú Slovákov pracujúcich v zahraničí.

O osem dní neskôr vyšiel komentár šéfredaktorky Plus 7 dní Nancy Závodskej v jej pravidelnej rubrike Bodliak, kde sa venuje aj téme sociálnych dávok vo Veľkej Británii. Zaujímavosťou je, že pasáž komentára Závodskej je veľmi podobná časti komentára Mikeša. Text nie je totožný, no je veľmi podobný: dva odstavce obsahujú tie isté myšlienky, používajú rovnaký príklad a rovnaké je aj radenie viet.

 

Tu sú texty pre porovnanie:

Komentár Zola Mikeša: Donkichotské problémy našej vlády 7.1. 2016 (úryvok)

Už podľa súčasnej legislatívy môžu členské krajiny EÚ prijať zákon, ktorý umožní žiadať uchádzačovi vyplatenie akejkoľvek dávky iba v prípade, ak v krajine kde o dávku žiada, pracoval aspoň rok. No Londýn teraz požaduje zvýšenie tejto hranice na štyri roky.

Avšak takéto opatrenie by už neobmedzovalo iba flákačov a špekulantov, ale aj v Británii poctivo pracujúcich ľudí z nových členských krajín Únie. Nedostupnosť sociálnych istôt by z nich v porovnaní s domácimi spravila občanov druhej kategórie.

Prečo by človek, ktorého vyhodí firma po 3 rokoch driny za pásom z roboty, nemal mať nárok na podporu v nezamestnanosti či dávku v hmotnej núdzi? Len za to, že je Slovák v Británii?

 

Komentár Nancy Závodskej: Už aby boli voľby 15. 1. 2016 (úryvok)

Podľa doterajšej legislatívy dostával uchádzač o sociálne dávky vo Veľkej Británii príspevok po tom, čo odpracoval aspoň rok - najnovšie to však chce Londýn zvýšiť na štyri.

Takéto opatrenie by zasiahlo nielen flákačov a špekulantov, ale aj poctivo pracujúcich ľudí z iných členských krajín Európskej únie.

Jednoducho, taký slovenský robotník za pásom v Británii, ktorého by po troch rokoch vyrazili z práce, by nemal nárok na podporu v nezamestnanosti ani na dávku v hmotnej núdzi. Len preto, že je to Slovák pracujúci v Británii?

 

Odporúčam aj: Módna návrhárka redakcii Plus 7 dní: Neklamte!

Požiadala som o stanovisko Nancy Závodskú aj vydavateľstvo News and Media Holding, ktoré Plus 7 dní vydáva. Na otázky nereagovali. Šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy to nechal bez komentára.

pošli na vybrali.sme.sk


Británia zakázala sexistické reklamy

1. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

2. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

3. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

4. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

5. Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

Od 1.septembra 2019, preberú riadenie Ringier Axel Springer SK dvaja členovia predstavenstva spoločnosti. Michal Maruška, ktorý sa stane novým Chief Operations Officer (COO) a Peter Hollý, ktorý bude naďalej zastávať pozíciu Chief Financial Officer (CFO), budú spoločne riadiť vydavateľstvo. Doterajší CEO spoločnosti Milan Dubec, sa rozhodol odstúpiť a zostane akcionárom spoločnosti.

Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

6. Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

Tlačová hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová opustí na konci júna svoju funkciu.

Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

7. Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

Masívny kybernetický útok na komunikačnú platformu Telegram, ktorú používali aj protestujúci v Hongkongu, bol vedený z Číny. Informoval o tom dnes spravodajský server BBC s odvolaním sa na zakladateľa aplikácie Telegram Pavla Durova.

PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

8. PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

Známa veta „viac rokov, viac skúseností“ v prípade sociálnych sietí neplatí.

Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

9. Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

V stredu večer Slovenské združenie výrobcov piva a sladu vyhlásilo výsledky súťaže o najlepšie slovenské pivá - víťazov tohtoročnej anonymnej degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka.

V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

10. V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

Viac ako 200 ľudí dnes zadržala moskovská polícia pri nepovolenom pochode, ktorého účastníci vyzývali k potrestanie vinníkov nespravodlivého stíhaného investigatívneho novinára Ivana Golunova. O zatýkaní informoval portál OVD-Info, špecializujúci sa na policajné zákroky. Medzi zadržanými sú aj reportéri a opozičný politik Alexej Navalnyj, považovaný za hlavného oponenta Kremľa.

Najčítanejšie