Pri znovuspustení bulvárneho Bleskově.cz. je aj Slovák Reprofoto

Pri znovuspustení bulvárneho Bleskově.cz. je aj Slovák

11.01.2016 13:12 | Česko | mk

Vydavateľstvo Scandalist zo skupiny Scandal Media Group tento mesiac spustilo bulvárny denník Bleskově.cz.

 


Staronový titul chce byť konkurenciou k českým bulvárnym titulom ako je Blesk, AHA! a nedávno spusteným titulom Andreja Babiša, Expres.
Na projekte Bleskově.cz, spolupracuje aj Štefan Šperka, bývalý šéf oddelenia šoubiznisu v Novom Čase.

 

Bulvárny web Bleskově.cz vznikol v 2004, prevádzkovala ho spoločnosť Centrum Holdings, dnes sú-časť vydavateľstvá Economia. Doménu Bleskově.cz v roku 2015 kúpila skupina Scandal Media Group, vlastník vydavateľstva Scandalist a následne urobila relaunch projektu.

„Projekt Bleskově.cz s jedenásťročnou tradíciou zapadá do nášho portfólia on-line vydavateľských aktivít," hovorí spolumajiteľ skupiny Vítek Koldinský. „Veľký potenciál vidíme v budúcej tzv. Brand Extention značky Bleskově.cz," povedal spolumajiteľ Karel Vágner.

Redakčný tím tvorí štvorica interných ľudí - Marek Kuřina, Jitka Slavíková, René Kekely a Štefan Šperka. Šperka má zároveň na starosti obsahovú časť Bleskově.cz, redakcia má aj niekoľko externistov. „Spolu s Karlom Vágnerom a Vítkom Koldinským sme v marci minulého roka založili bulvárny portál so zameraním na šoubiznis VIPstory aj na Slovensku. Rozšírili sme spoluprácu aj v Českej republike. Bleskově.cz vnímam ako veľkú výzvu," povedal Šperka.

Štefan Šperka v minulosti pôsobil ako redaktor a šéf oddelenia šoubiznisu v denníku Nový Čas vydavateľstva Ringier Axel Springer. Na rovnakej pozícií pôsobil neskôr aj vo vydavateľstve 7 Plus (teraz News and Media Holding). Tam šéfoval aj víkendovej prílohe denníka Plus JEDEN DEŇ.

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

1. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

2. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

3. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

4. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

5. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

6. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

7. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

8. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

9. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

10. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Najčítanejšie