Krajcer odišiel z Glob.sk, Ruttkayová sa stala šéfredaktorka Foto: FB D. Krajcer

Krajcer odišiel z Glob.sk, Ruttkayová sa stala šéfredaktorka

21.09.2018 16:02 | Internet | mk

Keď sme koncom augusta písali o spravodajskom webe Glob.sk, Daniel Krajcer mal s webom ešte veľké plány, v súčasnosti je všetko inak. Krajcer sa rozhodol z projektu odísť.

Na trhu sa snaží udomácniť nový spravodajský web Glob.sk, na jar sa projektovým manažérom projektu stal bývalý minister kultúry Daniel Krajcer, v lete do Glob.sk prestúpila kontroverzná redaktorka Plus Jeden deň Martina Ruttkayová  na pozíciu redaktorky, ktorá mala mať na starosti spravodajský tím.

Daniel Krajcer sa pár dní na to rozhodol z projektu odísť. Ruttkayová povýšila, už je šéfredaktorkou. To, že Krajcer už v Glob.sk dva týždne nie je, nám potvrdila Ruttkayová aj samotný Krajcer.

Reprofoto TV/Pluska

Kým však Ruttkayová tvrdí, že Krajcer dlhšie v projekte byť ani nemal, Krajcer hovorí niečo iné. Naviac, v auguste, keď sme sa o Glob.sk s Krajcerom rozprávali, mal s webom veľké plány, nehovoril o tom, že onedlho končí. „Spolupráca s Danielom Krajcerom bola ukončená podľa dohody, nakoľko svoju úlohu v projekte splnil. Jeho pozícia bola iba dočasná do spustenia plnohodnotnej redakcie,“ napísala Ruttkayová.

Krajcer sa nad Ruttkayovej odpoveďou zasmial. „Spolupráca so mnou nebola ukončená, ja som ju ukončil. Bol som v pozícii spolumajiteľa, nie najatého manažéra,“ povedal pre Omédiách.com Krajcer. Ako dodal z projektu sa rozhodol odísť sám, lebo: „S partnermi sme mali odlišné predstavy o fungovaní portálu,“ povedal. 

Martina Ruttkayová bola v minulosti redaktorkou Slovenskej televízie, Hospodárskych novín, TV Lux, Aktuálne.sk aj týždenníku Plus 7 dní. Ruttkayová, ktorá sa v Plus Jeden deň špecializovala hlavne na politiku, bola podpísaná pod rôznymi neobvyklými textami, ktoré boli za hranicou novinárskej etiky. Napríklad v niekoľkých textoch sa zamerala na diskreditáciu organizátora protikorupčných protestov Davida Straku, čo kritizovali viacerí novinári. „Spôsob, ako pracuje s informáciami, ako priamo so študentom komunikuje a aké závery z týchto textov vyvodzuje pre čitateľov, je pochybný,“ napísal napríklad novinár Filip Obradovič v komentári Redaktorka Plusky poľuje na študenta z protestov, akoby dostala zadanie. Ruttkayová vystupovala ako svedkyňa pri obvinení Daniela Lišpica a Gábora Grendela, vypovedala podľa Lipšica na podnet Mariána Kočnera, kde vystupovala proti Grendelovi. Vyšetrovateľovi odovzdala dokumenty, ktoré jej vraj dal Grendel. Grendel podal na novinárku trestné oznámenie za krivé obvinenie

Pre Glob.sk píšu komentáre napríklad Matej Hlôška (v minulosti pracoval v rádiu Expres a venoval sa aj PR) aj Peter Králik, ktorý v minulosti pôsobil v Slobodnom vysielači, na webe medzicas.sk či KVonline.sk. Redaktorkami webu sú Kristína Koštialiková, Henrieta Hačundová, ktoré zatiaľ v médiách veľmi nepôsobili.
Do redakcie majú prísť ďalší ľudia, kto to má byť Ruttkayová pre Omediach.com odmietla povedať.

Prevádzkovateľom webu Glob.sk je spoločnosť MADWIRE, jej vlastníkom je Dionýz Stehlík, bývalý člen výkonného výboru Fondu národného majetku za vlády Ivety Radičovej, podnikal aj s bývalým ministrom financii za Smer Jánom Počiatkom.  Web Glob.sk je partnerským projektom Zoznam.sk.

pošli na vybrali.sme.sk


Apple predstavil veľké novinky: novú TV aj spravodajskú službu a kreditnú kartu (VIDEO)

1. Apple predstavil veľké novinky: novú TV aj spravodajskú službu a kreditnú kartu (VIDEO)

Americká spoločnosť Apple dnes predstavila detaily svojej novej spravodajskej predplatiteľskej služby Apple News Plus, hernej predplatiteľskej služby Apple Arcade a nové kreditné karty. Spoločnosť tiež plánuje spustiť novú videoslužbu, ktorá by mala konkurovať Netflix, Amazonu a káblovej televízii.

Obvinený z vraždy hovoril vo výpovedi o otrávení televíznej redaktorky

2. Obvinený z vraždy hovoril vo výpovedi o otrávení televíznej redaktorky

Ján Kuciak možno nie je jediný novinár, ktorý sa stal obeťou vraždiaceho komanda Mariana Kočnera.

Majiteľ Markízy zvažuje majetkové zmeny vrátane predaja celej spoločnosti

3. Majiteľ Markízy zvažuje majetkové zmeny vrátane predaja celej spoločnosti

Spoločnosť Central European Media Enterprises (CME), ktorá prevádzkuje aj TV Markíza a českú TV Nova, začala revíziu strategických možností, vrátane prípadného predaja spoločnosti.

Šéf Penty tvrdí, že SMS o odj... čuráka nesúvisí s Kuciakom

4. Šéf Penty tvrdí, že SMS o odj... čuráka nesúvisí s Kuciakom

Haščák pre Aktuality.sk: Penta v roku 2017 takmer kúpila Markízu

Europoslanci sa budú zaoberať právnym štátom na Slovensku po vražde novinára

5. Europoslanci sa budú zaoberať právnym štátom na Slovensku po vražde novinára

Európsky parlament sa dnes večer bude zaoberať správou skupiny europoslancov, ktorá vlani navštívila Slovensko kvôli vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky.

Vnučka výtvarníka Milera nemá licenciu ku Krtkovi, potvrdil to súd

6. Vnučka výtvarníka Milera nemá licenciu ku Krtkovi, potvrdil to súd

Smlouva, na jejímž základě poskytuje Karolína Milerová povolení k výrobě produktů s populární pohádkovou postavičkou Krtečkem, je neplatná.

Najväčšie hoaxy v zdravotníctve: Aká je pravda o očkovaní a autizme? (VIDEO)

7. Najväčšie hoaxy v zdravotníctve: Aká je pravda o očkovaní a autizme? (VIDEO)

Polícia SR pripravila rozhovor o očkovaní a hoaxoch pri téme očkovania s doktorom Mariánom Jánošom.

Kočner sa pochválil, že do sledovania novinárov investoval za rok 200 tisíc

8. Kočner sa pochválil, že do sledovania novinárov investoval za rok 200 tisíc

Marian Kočner, ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, mesiace predtým platil sledovanie novinárov, medzi ktorými bol aj zavraždený novinár.

Peter Tóth, ktorý pre Kočnera sledoval novinárov, vypovedá na NAKA (VIDEO)

9. Peter Tóth, ktorý pre Kočnera sledoval novinárov, vypovedá na NAKA (VIDEO)

Bývalý siskár a komentátor denníka SME a ďalších médií Peter Tóth prišiel dnes vypovedať na Národnú kriminálnu agentúru v Nitre.

Internet oslavuje 30 rokov. Pamätáte si ešte tieto webové stránky?

10. Internet oslavuje 30 rokov. Pamätáte si ešte tieto webové stránky?

Pred 30-timi rokmi sme spoznali internet tak, ako funguje doteraz. Za úplne prvou webovou stránkou stál britský inžinier Tim Berners-Lee a na adrese info.cern.ch ju nájdete aj dnes.

Najčítanejšie