Objavilo sa video, ako Kočner s Trnkom inštalujú na prokuratúre skrytú kameru (VIDEO) Reprofoto youtube/Investigace.cz

Objavilo sa video, ako Kočner s Trnkom inštalujú na prokuratúre skrytú kameru (VIDEO)

30.10.2019 13:22 | TV | mk

Marian Kočner, ktorý je obžalovaný z vraždy Jána Kuciaka, v minulosti inštaloval skrytú kameru v kancelárii prokurátora Dobroslava Trnku. Trnka mu pritom podľa videa asistoval.

Záznam nahrávky zverejnila česká stránka Investigace.cz, ktorá píše, že ho získala prostredníctvom anonymného zdroja OCCRP.

Video je zrejme ešte z roku 2000, keď Trnka bol prvým námestníkom generálneho prokurátora.

Video ukazuje, že medzi Dobroslavom Trnkom a Kočnerom existovala spolupráca už dávnejšie. Na nahrávke vidieť, ako Kočner s Trnkom kameru skúšajú.

"Už to teraz vlastne nahráva, sa mi zdá," ozve sa neznámy hlas na začiatku nahrávky, na ktorej je dátum 1.1. 2000. Potom ukazuje viedeo záber o 23 hodín neskôr, na ktorom už počuť a vidieť Trnku a Kočnera. "Sadni si sem," inštruuje Kočnerov hlas, kam si ma Trnka sadnúť, aby bol v zábere kamery. Kým Trnka hľadá správne miesto, Kočner nastavuje kameru tak, aby bol v zábere Trnka aj miesto pre návštevníka.

Len pred pár dňami Denník N zverejnil nahrávku z roku 2014, ktorú vyšetrovatelia našli u Kočnera, na ktorej je zachytený rozhovor, ako Kočner vulgárne nadáva Trnkovi a vyčíta mu, že sa pokúsil vydierať Jaroslava Haščáka s nahrávkou Gorily, ktorú si uňho Kočner nechal.

Podrobnosti: Denník N získal 70-minútovú nahrávku medzi Kočnerom a Trnkom: Zabijú ťa, ale od..rie si to aj tvoj syn!

Trnka bol námestníkom generálneho prokurátora v rokoch 1999 až 2004, keď sa stal generálnym prokurátorom. „Dátum snímania spomínané nahrávky nie je presne známy. Na zázname je zobrazené 1. januára 2000, je však možné, že ide o defaultné nastavenie času na prístroji,“ píše web Investigace, ktorý upozorňuje na to, že Trnka sa v čase, keď zastával pozíciu námestníka generálneho prokurátora, nezdráhal Kočner umožniť aj na pomery postkomunistických štátov strednej Európy doslova nevídanú vec - nainštalovaní videokamery vo svojej kancelárii. Nahrávku dnes zverejnilo aj Investigatívny centrum Jána Kuciaka (ICJK)RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Najčítanejšie