Rezník sa bavil s Dankom na uzavretej akcii na hrade Reprofoto RTVS

Rezník sa bavil s Dankom na uzavretej akcii na hrade

31.01.2020 09:03 | TV | mk

Šéf RTVS Jaroslav Rezník sa minulý týždeň stretol s predsedom parlamentu Andrejom Dankom. K stretnutiu došlo v čase, keď je RTVS kritizovaná za to, že informuje o Dankovi a SNS pozitívne. Rezníka do čela RTVS presadzovala práve SNS, ktorej výdatne pomáhala tak ako teraz RTVS tak v minulosti Tlačová agentúra SR, v čase, keď ju riadil práve Rezník.

Podľa webu Aktuality.sk, ktorý o stretnutí informuje, v stredu sa mal Danko zúčastniť akcie, kde sa v družnej atmosfére bavil s Rezníkom i s predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Železiarní Podbrezová Vladimírom Sotákom či spolumajiteľom spoločnosti Mondi SCP Milanom Fiľom.

Hovorca predsedu parlamentu Tomáš Kostelník povedal, že podujatie organizoval Soták ako šéf Klubu 500. „Odohralo sa pritom v priestoroch Bratislavského hradu, ktorý má pod palcom kancelária národnej rady… Stretnutie Danka so spomínanými podnikateľmi a šéfom RTVS sa udialo v tichosti a bez akejkoľvek medializácie,“ upozorňuje web Aktuality.sk.

Odporúčame aj: V RTVS stopli pripravené reportáže o Dankovi a Zsuzsovej, dvaja redaktori dali výpoveď

Podľa hovorkyne RTVS dostáva Rezník pozvanie na toto podujatie ešte z obdobia, kedy viedol Slovenský rozhlas. „Na podobných spoločenských akciách sa generálny riaditeľ RTVS stretáva s mnohými verejne činnými osobami. Rovnako tomu bolo začiatkom januára na odovzdávaní štátnych vyznamenaní, udeľovaných prezidentkou SR, kde sa rozprával aj s Bélom Bugárom, Martinom Klusom a mnohými ďalšími,” povedala Rusnáková.

Dankovi sa článok o stretnutí s Rezníkom nepáčil. „Ide už tradične o hrubú dezinterpretáciu stretnutia predsedu NR SR s priemyselníkmi a podnikateľmi, združenými v Klube 500. Na základe pozvania predsedu Klubu 500 Ing. Sotáka, ktoré vyplynulo z diskusie, sa nakrátko v spoločnosti zastavil aj riaditeľ RTVS,“ napísal v reakcii na článok pre Aktuality.sk Danko. „V žiadnom prípade teda nešlo o stretnutie predsedu NR SR s riaditeľom RTVS, ale o všeobecné spoločenské stretnutie, akých bývajú desiatky. Vaša informácia je teda nepresná a zavádzajúca,“ dodal.

S pretláčaním Danka do spravodajstva majú v RTVS problém už od príchodu Jaroslava Rezníka a do vedenia. Tento týždeň nechceli pustiť von informáciu o telefonátoch Danka a Zsuzsovej, pretože, ako povedala hovorkyňa, RTVS "pristupuje k získaným informáciám s maximálnou vážnosťou a podľa pravidiel predvolebného vysielania." RTVS však nemá problém v tomto období niekoľko hodín v rannom vysielaní informovať o tom, aké sú užitočné rekreačné poukazy, čo je agenda SNS, či o tom, ako sa Andrej Danko vybral modliť do portugalskej Fatimy.

So stretnutiami s politikmi má Rezník už svoje skúsenosti. V minulosti, keď bol šéfom Slovenského rozhlasu a spravodajstvo rozhlasu šlo po ruke HZDS chodil pravidelne do centrály HZDS.RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Tomáš Nejedlý, ktorý patril medzi skupinu redaktorov, s ktorými vydavateľstvo News and Media Holding počas pandémie koronavírusu ukončilo spoluprácu, už pracuje na ministerstve školstva.

RTVS si uctí osobnosť Ennia Morriconeho v televíznom vysielaní (VIDEO)

RTVS si uctí osobnosť Ennia Morriconeho v televíznom vysielaní (VIDEO)

Vo veku 91 rokov zomrel v Ríme taliansky hudobný skladateľ Ennio Morricone, ktorý vytvoril stovky filmových melódií. Jeho osobnosť si RTVS pripomenie dnes o 20:30 na Jednotke filmom Vtedy na Západe a o 23:30 na Dvojke v relácii Anjeli strážni Ennia Morriconeho.

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Veľa oslavných výrokov o minulosti a kultúre Spojených štátov, ale aj bojovne ladené pasáže o "ľavicovej kultúrnej revolúcii" či údajných snahách "vymazať históriu" obsahoval prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa v predvečer Dňa nezávislosti.

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o výskyte pľúcnej choroby vo Wu-chan až po dvoch žiadostiach vznesených Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Najčítanejšie