Rezník sa bavil s Dankom na uzavretej akcii na hrade Reprofoto RTVS

Rezník sa bavil s Dankom na uzavretej akcii na hrade

31.01.2020 09:03 | TV | mk

Šéf RTVS Jaroslav Rezník sa minulý týždeň stretol s predsedom parlamentu Andrejom Dankom. K stretnutiu došlo v čase, keď je RTVS kritizovaná za to, že informuje o Dankovi a SNS pozitívne. Rezníka do čela RTVS presadzovala práve SNS, ktorej výdatne pomáhala tak ako teraz RTVS tak v minulosti Tlačová agentúra SR, v čase, keď ju riadil práve Rezník.

Podľa webu Aktuality.sk, ktorý o stretnutí informuje, v stredu sa mal Danko zúčastniť akcie, kde sa v družnej atmosfére bavil s Rezníkom i s predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Železiarní Podbrezová Vladimírom Sotákom či spolumajiteľom spoločnosti Mondi SCP Milanom Fiľom.

Hovorca predsedu parlamentu Tomáš Kostelník povedal, že podujatie organizoval Soták ako šéf Klubu 500. „Odohralo sa pritom v priestoroch Bratislavského hradu, ktorý má pod palcom kancelária národnej rady… Stretnutie Danka so spomínanými podnikateľmi a šéfom RTVS sa udialo v tichosti a bez akejkoľvek medializácie,“ upozorňuje web Aktuality.sk.

Odporúčame aj: V RTVS stopli pripravené reportáže o Dankovi a Zsuzsovej, dvaja redaktori dali výpoveď

Podľa hovorkyne RTVS dostáva Rezník pozvanie na toto podujatie ešte z obdobia, kedy viedol Slovenský rozhlas. „Na podobných spoločenských akciách sa generálny riaditeľ RTVS stretáva s mnohými verejne činnými osobami. Rovnako tomu bolo začiatkom januára na odovzdávaní štátnych vyznamenaní, udeľovaných prezidentkou SR, kde sa rozprával aj s Bélom Bugárom, Martinom Klusom a mnohými ďalšími,” povedala Rusnáková.

Dankovi sa článok o stretnutí s Rezníkom nepáčil. „Ide už tradične o hrubú dezinterpretáciu stretnutia predsedu NR SR s priemyselníkmi a podnikateľmi, združenými v Klube 500. Na základe pozvania predsedu Klubu 500 Ing. Sotáka, ktoré vyplynulo z diskusie, sa nakrátko v spoločnosti zastavil aj riaditeľ RTVS,“ napísal v reakcii na článok pre Aktuality.sk Danko. „V žiadnom prípade teda nešlo o stretnutie predsedu NR SR s riaditeľom RTVS, ale o všeobecné spoločenské stretnutie, akých bývajú desiatky. Vaša informácia je teda nepresná a zavádzajúca,“ dodal.

S pretláčaním Danka do spravodajstva majú v RTVS problém už od príchodu Jaroslava Rezníka a do vedenia. Tento týždeň nechceli pustiť von informáciu o telefonátoch Danka a Zsuzsovej, pretože, ako povedala hovorkyňa, RTVS "pristupuje k získaným informáciám s maximálnou vážnosťou a podľa pravidiel predvolebného vysielania." RTVS však nemá problém v tomto období niekoľko hodín v rannom vysielaní informovať o tom, aké sú užitočné rekreačné poukazy, čo je agenda SNS, či o tom, ako sa Andrej Danko vybral modliť do portugalskej Fatimy.

So stretnutiami s politikmi má Rezník už svoje skúsenosti. V minulosti, keď bol šéfom Slovenského rozhlasu a spravodajstvo rozhlasu šlo po ruke HZDS chodil pravidelne do centrály HZDS.Pekné pondelky pre všetkých. Nová kampaň upozorňuje na diskrimináciu v práci (VIDEO)

Pekné pondelky pre všetkých. Nová kampaň upozorňuje na diskrimináciu v práci (VIDEO)

Nie každý sa teší v pondelok do práce. Mnohých totiž práve v práci čaká diskriminácia pre ich rodinnú situáciu, sexuálnu orientáciu, zdravotné znevýhodnenie či etnický pôvod.

365.bank sa bude rozširovať

365.bank sa bude rozširovať

V druhom kvartáli budúceho roka pripravujeme viacero noviniek v digitále a dokonca nás po novom nájdete aj v offline svete, kde doplníme sieť kontaktných miest. Predstavíme svoj pohľad na fyzické bankovníctvo a jeho prienik s digitálom.

Vrah švédskej novinárky sa pokúsil o útek z väzenia, zaznamenali to na video

Vrah švédskej novinárky sa pokúsil o útek z väzenia, zaznamenali to na video

Dánsky konštruktér Peter Madsen, ktorý si odpykáva doživotie za vraždu švédskej novinárky Kim Wallovej, dnes utiekol z väzenia na predmestí Kodane.

Jozef Karika a jeho nový mysteriózny triler SMRŠŤ

Jozef Karika a jeho nový mysteriózny triler SMRŠŤ

„Najstrašidelnejšie sú pre mňa momenty, keď sa to v príbehu láme. Keď sa realita preklápa do niečoho sureálneho... Keď som do tej oblasti jazdil, ešte pred napísaním Smršti, tak sa mi diali divné veci.

Šéfredaktor Denníka N zverejnil ospravedlnenie prezidentke, premiérovi aj čitateľom

Šéfredaktor Denníka N zverejnil ospravedlnenie prezidentke, premiérovi aj čitateľom

Denník N a šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný zverejnili ospravedlnenie.

Čaputová a Matovič si cez facebook posielajú odkazy

Čaputová a Matovič si cez facebook posielajú odkazy

To, že vláda chce plošne testovať na koronavírus celú populáciu pomocou armády, sa prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá je veliteľkou Ozbrojených síl SR, dozvedela až z médií.

RTVS mení program, odvysiela mimoriadnu reláciu (VIDEO)

RTVS mení program, odvysiela mimoriadnu reláciu (VIDEO)

RTVS v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou na Slovensku odvysiela dnes o 20.30 na Jednotke špeciálnu spravodajskú reláciu Druhá vlna venovanú zdravotníctvu.

Alarmujúci prieskum: Až 31% učiteľov II. stupňa ZŠ si myslí, že očkovanie proti korone je prípravou na čipovanie ľudí

Alarmujúci prieskum: Až 31% učiteľov II. stupňa ZŠ si myslí, že očkovanie proti korone je prípravou na čipovanie ľudí

Hoci odborníkmi overená očkovacia látka ešte nie je na trhu, hoaxoch o očkovaní, pôvode či existencii koronavírusu je neúrekom a to žiaľ, aj medzi ľuľmi, u ktorých sa predpokladá istá úroveň poznania a kritického myslenia.

Matovič reaguje na obvinenie asistenta Žigu: Je to sluha mafiána a nech si užíva tie mafiánske peniaze

Matovič reaguje na obvinenie asistenta Žigu: Je to sluha mafiána a nech si užíva tie mafiánske peniaze

Asistent poslanca Petra Žigu Maroš Stano napísal status, v ktorom kritizoval správanie premiéra v zákulisí diskusie na Markíze a obvinil ho z nevhodného správania. AKTUALIZÁCIA: V utorok na status reagoval premiér. Jeho reakciu prinášame pod článkom.

Dezinfo scéna zneužila fotku z protestov Za slušné Slovensko

Dezinfo scéna zneužila fotku z protestov Za slušné Slovensko

V sobotu bol v Bratislave nepovoleného protest, počas ktorého fanúšikovia Ultras Slovan a prívrženci Kotlebovcov pred Úradom vlády skandovali hanlivé heslá a vzduchom lietali dymovnice, kamene aj dlažobné kocky a zasahovali policajní ťažkoodenci.

Najčítanejšie