BILLA venovala prostriedky na pomoc ohrozeným deťom Foto: Billa

BILLA venovala prostriedky na pomoc ohrozeným deťom

24.04.2020 09:04 | Marketing | PR

V týchto dňoch sa mnoho detí ocitlo v ťažkej životnej situácii, detské krízové linky zaznamenali zvýšený počet prípadov domáceho násilia a volaní o pomoc. Na túto situáciu takmer okamžite zareagovala Nadácia pre deti Slovenska, ktorá spolu so svojím dlhoročným a stabilným partnerom o. z. BILLA ľuďom, vyčlenila zo svojho grantového programu Hodina deťom navyše financie trom organizáciám podporujúcim deti.

 

Jednou z podporených organizácii je internetová linka dôvery IPčko.sk. Podľa ich údajov sa deti v súčasnosti obracajú na ich tím psychológov až päťnásobne viac v porovnaní s obdobím pred COVID-19 a až 95 % poradenských rozhovorov sa týka práve situácie okolo koronavírusu. Taktiež stúpajú počty mailov a chatov s témami myšlienok na samovraždu. Preto na túto alarmujúcu situáciu zareagovalo aj občianske združenie BILLA ľuďom, ktoré podporuje program Hodina deťom už 5 rokov. „Súčasnú situáciu vnímame ako výnimočnú, je nutné konať rýchlo a bez váhania. Veríme, že spoločne dokážeme pomôcť všetkým deťom a mladým ľuďom, ktorí sa doma necítia v bezpečí. Sme radi, že môžeme prispieť k tomu, aby sa práve teraz myslelo najmä na tých najslabších,“ hovorí Tomáš Staňo, predseda o. z. BILLA ľuďom.

Pomoc od partnerov víta aj Ondrej Gallo, správca Nadácie pre deti Slovenska: „Skutočnosť, že sú deti dlhodobo doma, žiaľ, pre mnohé z nich neznamená, že sú v bezpečí a Hodina deťom to vníma ako zásadný signál konať. Som presvedčený o správnosti tohto rozhodnutia a verím, že môže byť apelom aj pre iné subjekty a jednotlivcov, ktorí sú v tejto situácii schopní a ochotní pomôcť.“ Po mimoriadnom zasadnutí správnej rady Nadácie pre deti Slovenska budú podporené organizácie Centrum Slniečko, online poradňa IP-čko a Linka detskej istoty. Tie z venovaných prostriedkov zabezpečia psychologickú pomoc a online poradenstvo, navýšia potrebné počty poradcov, ako aj zabezpečia rodinám a deťom základné životné potreby a potreby súvisiace s ohrozením COVID-19.Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie