V Bratislave zomrelo túto zimu už 7 ľudí, občianske združenie volá SOS Reprofoto Vagus

V Bratislave zomrelo túto zimu už 7 ľudí, občianske združenie volá SOS

06.12.2017 20:44 | Marketing | TS

Počas začínajúcej sa zimy zahynulo v bratislavských uliciach už 7 ľudí, informuje občianske združenie Vagus, ktoré sa venuje práci s ľuďmi bez domova.     

 

Ďalších 10 ľudí sa Vagusu podarilo pred zimou zachrániť, no občianskemu združeniu chýbajú v tomto najkritickejšom období peniaze na ďalšie fungovanie. Preto spustili na webstránke www.volamesos.sk zbierku, ktorá pomôže zachraňovať ľudské životy.

"Súčasný stav je alarmujúci - ešte nikdy nezahynulo toľko ľudí za tak krátky čas. Sneží a mrzne už nielen v noci, ale aj počas dňa a to nás to najchladnejšie obdobie ešte len čaká," skonštatoval Sergej Kára, štatutár Vagusu. O týchto úmrtiach podľa neho klasické médiá neinformujú, no z ich interných zdrojov, ktoré si pravidelne overujú je jasné, že vyhaslo už minimálne 7 konkrétnych životov.

Ako Kára dodal, OZ Vagus zúfalo potrebuje finančnú pomoc od bežných ľudí, aby mohlo aj naďalej pomáhať ľuďom bez domova v tomto období, ktoré je pre nich najťažšie. "Ak im nebudeme môcť v uliciach pomáhať my, nepomôže im už nikto, pretože sme v mnohých prípadoch jediní, ktorí to dokážu," vyhlásil. Preto Vagus spustil kampaň Voláme SOS, cez ktorú môže každý jeden človek pomôcť ľuďom bez domova, aby v týchto mrazoch nezamrzli. "Nikto nemôže pomôcť všetkým, ale každý môže pomôcť aspoň niekomu," doplnil Kára.

Už 15 eur dokáže poskytnúť jedlo, ošatenie, hygienu a teplo počas dňa 2 ľuďom v ich centre DOMEC. A už 35 eur môže vďaka výjazdu krízového tímu zachrániť 1 ľudský život pred zimou. Práve mráz je pre ľudí, ktorí prišli o domov najväčším nebezpečenstvom. Terénny krízový tím STREETWORK počas celého roka zachraňuje ľudské životy a počas zimy preváža do nocľahární ľudí v ohrození života. Ročne pomôžu viac ako 700 ľuďom bez domova v uliciach Bratislavy.

"Situácia je veľmi vážna. Ak sa nám nepodarí vyriešiť nedostatok financií, nebudeme môcť robiť našu prácu a ľudia bez domova budú ďalej umierať, pretože v teréne nebude nikto, kto by im pomohol. Vopred ďakujeme za každé euro, využijeme ho zodpovedne, transparentne a užitočne," uzavrel Kára. Ľudia môžu prispieť na stránke www.volamesos.sk

Vagus
Tím OZ Vagus pomáha tisíckam ľudí bez domova od roku 2011. Sociálni pracovníci OZ Vagus pomáhajú ľuďom bez domova získať a udržať si prácu, bývanie či zbaviť sa dlhov. Výsledkom sú desiatky dlhodobo zamestnaných s pozitívnym integračným výsledkom. Tento a iné problémy OZ Vagus rieši vďaka kľúčovému projektu denného centra DOMEC. Každý deň ho navštívi 80, v mrazoch až 100 ľudí. Všetci získajú odborné poradenstvo a ľudský prístup. Skúsení zamestnanci združenia sa usilujú zmeniť ich sociálnu situáciu. Robia to profesionálne, s láskou a výsledkami. Pomoc človeku bez domova totiž nepredstavuje iba jedlo a šatstvo. Ozajstná pomoc znamená dlhodobé poradenstvo so zamestnávaním, vďaka ktorému sa ľudia bez domova môžu z ulice vrátiť do plnohodnotného rodinného a pracovného života.

Kontaktná osoba:
Sergej Kára, projektový riaditeľ a štatutár OZ Vagus
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0902/622 226

pošli na vybrali.sme.sk


Súťaž Marketér roka 2018 pozná nominácie

1. Súťaž Marketér roka 2018 pozná nominácie

Odborná porota zverejnila mená nominovaných marketingových profesionálov na cenu Marketér roka.

4G sieť na Slovensku oslavuje piate výročie

2. 4G sieť na Slovensku oslavuje piate výročie

Telekom ju od začiatku zrýchlil dvanásťnásobne, sprístupnil pokrytie po celej krajine a päťkrát získal certifikát Best in Test.

Trump označil za svoj úspech údajný pokles obľuby médií v USA. Pravda je iná

3. Trump označil za svoj úspech údajný pokles obľuby médií v USA. Pravda je iná

Americký prezident Donald Trump považuje za jeden zo svojich najväčších úspechov v najvyššej štátnej funkcii zníženie obľuby médií medzi Američanmi.

Zomrel herec, ktorý stvárnil kráľa v Troch orieškoch pre Popolušku (VIDEO)

4. Zomrel herec, ktorý stvárnil kráľa v Troch orieškoch pre Popolušku (VIDEO)

Vo veku 87 rokov zomrel vo štvrtok v Drážďanoch nemecký filmový a divadelný herec Rolf Hoppe.

Jana Vaľová na streche a redaktorka, ktorá sa stratila

5. Jana Vaľová na streche a redaktorka, ktorá sa stratila

Pred voľbami vyšlo vo vydavateľstve Penty niekoľko článkov, ktoré vyzerali ako skryté PR pre primátorku a kandidátku v komunálnych voľbách Janu Vaľovú. Viaceré ju jednostranne ospevovali, chválili, či urobili z nej takmer historickú osobnosť Humenného. Úplnou špecialitkou z tejto kategórie bol rozhovor s kandidátkou na primátorku Humenného v poslednom vydaní pred voľbami v lifestylovom časopise Madam Eva. Pokračovanie.

Slovenská sporiteľňa v kampani vyzýva k zodpovednému správaniu sa počas Vianoc

6. Slovenská sporiteľňa v kampani vyzýva k zodpovednému správaniu sa počas Vianoc

Už pravidelne viaceré organizácie upozorňujú pred Vianocami na nezodpovedné zadlžovanie niektorých ľudí, ktorí potom počas roka nedokážu dlhy splácať.

Kočnerove zmenky, ktoré sa týkajú Markízy, sú falošné, tvrdí znalkyňa

7. Kočnerove zmenky, ktoré sa týkajú Markízy, sú falošné, tvrdí znalkyňa

Stanovisko znalkyne, ktorá na základe požiadavky NAKA skúmala zmenky predložené v kauze falšovania zmeniek voči televízii Markíza dokazuje, že zmenky nie sú autentické.

Orange Sport exkluzívne prinesie špičkové zápasy zo série XFN

8. Orange Sport exkluzívne prinesie špičkové zápasy zo série XFN

Televízna stanica Orange Sport do svojho programu zaraďuje ďalší exkluzívny obsah. Fanúšikovia bojového umenia si budú môcť už 18. novembra vychutnať prvý z dvoch očakávaných X Fight Nights turnajov tejto jesene a zimy.

Seznam.cz: Reportáž o Babišovi ml. bola etická

9. Seznam.cz: Reportáž o Babišovi ml. bola etická

Redakce pořadu Zvláštní vyšetřování, který v pondělí večer přinesl rozhovor se synem premiéra Andreje Babiše, postupovala ve všech ohledech eticky a výhradně s ohledem na veřejný zájem.

Najčítanejšie