Zápas českých tenistiek z USA bude komentovať Navrátilová Reprofoto youtube FYB2007

Zápas českých tenistiek z USA bude komentovať Navrátilová

20.04.2017 10:29 | Stručne | ČTK

Triumf ve Fed Cupu slavila legendární tenistka Martina Navrátilová v českých i v amerických barvách a nyní bude vzájemný souboj obou států komentovat z televizního studia.

Bývalá světová jednička bude své postřehy z víkendového semifinále v Tampě sdělovat divákům Tennis Channelu.

Šedesátiletá Navrátilová získala poprvé vítězství v ženské soutěži družstev v barvách tehdejšího Československa v roce 1975. Od roku 1981 má americký pas a další tři vavříny přidala za USA, včetně emotivního triumfu v roce 1986 v Praze na Štvanici. Celkem vyhrála 40 zápasů, ve dvouhře ztratila jen šest setů, a prohrála pouze jednou - ve čtyřhře v roce 2004 krátce před devětačtyřicátými narozeninami.

V roce 2014 sledovala Navrátilová v hledišti pražské O2 areny českou výhru ve finále nad Německem, kterou současný tým zahájil cestu za vítězným hattrickem. Komentovat zápasy Fed Cupu bude podle webu Tennis Channelu poprvé po 11 letech.

Češky jsou v Tampě bez nejlepší čtveřice Petra Kvitová, Karolína Plíšková, Barbora Strýcová, Lucie Šafářová. Kapitán Petr Pála má k dispozici Kristýnu Plíškovou, Kateřinu Siniakovou, Denisu Allertovou a sedmnáctiletou Markétu Vondroušovou.

Také Američankám ale chybějí elitní hráčky Serena Williamsová, její starší sestra Venus a Madison Keysová. Hrát budou Coco Vandewegheová, Lauren Davisová, Shelby Rogersová a první deblistka světa Bethanie Matteková-Sandsová.

Američanky a Češky jsou nejúspěšnějšími národy Fed Cupu. Výběr USA soutěž vyhrál sedmnáctkrát, ale naposledy před 17 lety. Češky triumfovaly desetkrát a soutěži v poslední době vládnou. Za uplynulých šest let vyhrály pětkrát.

pošli na vybrali.sme.sk


Najčítanejšie